بنا به گزارش رسانه های حکومتی روز پنجشنبه ۲۵مهر۱۳۹۸، چهار کارگر بدلیل فقدان ابتدایی ترین امکانات و تجهیزات ایمنی جان خود را از دست دادند.

این کارگران در شهرهای رشت، طبس و چادگان دچار سانحه شدند.

روز جمعه ۱۹مهر، ۸ کارگر در شهرهای تربت حیدریه، بوکان، قزوین، لوشان و عنبرآباد دچار سانحه شده و جان باخته بودند.
در همین روز خبرگزاری حکومتی ایرنا گزارش داد که ۲ کارگر به علت برق گرفتگی در یک چاه آب در شهر عنبرآباد (۲۶۰کیلومتری جنوب کرمان) جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری حکومتی ایلنا، روز پنج‌شنبه ۱۸مهر ۱۳۹۸، ریزش آوار معدن کرومیت در روستای گوجی از توابع شهرستان زاوه، باعث مرگ یک کارگر و واژگونی تراکتور در روستای «دوکچی» از توابع بخش مرکزی شهرستان بوکان منجر به مرگ یک کشاورز جوان روستایی شده بود.
به گزارش خبرگزاری حکومتی رکنا، در همین روز، در روستای پاچنار قزوین، حفر غیر اصولی و کارشناسی نشده چاه فاضلاب موجب ساطع شدن گاز های سمی در محیط شد که در نتیجه دو نفر کارگر بلافاصله خفه شدند.
همچنین، خبرگزاری ایلنا در روز پنجشنبه به نقل از فعالان کارگری در شهر لوشان در استان گیلان از مرگ دو کارگر مقنی به علت گاز گرفتگی در عمق ۱۰ متری یک چاه خبر داد.
اینها بخش بسیار کمی از فجایع ناشی از نداشتن حداقل های تجهیزات ایمنی کار است که به رسانه های حکومتی راه پیدا میکند، آمار قربانیان بسیار بیشتر است. ایران تحت حاکمیت آخوندها در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده است. این آمارها نشاندهنده‌ی بهرهکشی‌های بغایت ظالمانه از کارگران است.
کمیسیون کار شورای ملی مقاومت ایران ضمن همدردی با قربانیان، از عموم سندیکاها، اتحادیه‌های کارگری و مدافعان حقوق کارگران خواستار محکومیت سیاست های ضد کارگری فاشیسم دینی حاکم و حمایت از حقوق کارگران ایران گردید.

کمیسیون کار شورای ملی مقاومت ایران
۲۸مهر۱۳۹۸ (۲۰ اکتبر۲۰۱۹)